Tak já si tu zrádnou německou okupaci připomenu sám, když mainstream mlčí

15. 03. 2018 8:37:02
Je fakt 15. března, nebo mi něco uniklo? To už si ani TAKTO významné datum nepřipomeneme? Pamětníci bohužel vymírají, tak si německou okupaci připomínejme alespoň písemně.

Jsem trochu nervózní – mám takový ten pocit, že píšu nějakou faktickou chybu, něco nepravdivého, a někdo mi to pak dá oprávněně sežrat...

Ale počítač i mobil mi říkají, že je dnes 15. března. To datum znám, protože 15. března 1939 proběhla německá okupace Čech, Moravy a Slezska. Já chápu, že se nemusíme v minulosti úplně utápět, ale to jsme na ni opravdu zapomněli až tak, že na iDNESu, iHNedu, Novinkách ani Blesku jsem o tom nenašel ani zmínku? Na webu České televize aspoň něco o tom období zahlédnete, a díky bohu za Český rozhlas, který asi jako jediný má vzpomínkový článek.

Tak si to holt zrekapitulujme tady... Stručně. Kloudnou verzi nabízí třeba Wikipedie, ani nemusíte do knihovny...

30. září 1938 nás zradily Británie, Francie, Itálie a v tzv. Mnichovské dohodě nás předhodily Německu. Došlo k okleštění republiky (Sudety, atd. atd., snad aspoň ze školy to znáte, když v novinách si to nepřečtete).

Nacistům to nestačilo atd. atd. atd.

14. března večer a 15. března 1939 proběhla okupace Čech, Moravy a Slezska. Měli jsme zakázáno se bránit. Neřeším, jestli se mělo, nebo nemělo... Jen řeším, co se stalo, a pořád se při tom psaní divím, že to dělám já, místo aby novináři zrecyklovali rok starý článek. (Nebo 20 let starý článek.)

16. března 1939 vyhlašuje Hitler zřízení Protektorátu Čechy a Morava.

Z nějakého důvodu to je jakoby „legální“ a válka ofiko začíná až 1. září 1939, protože po Mnichovské zradě se nás mocnosti, jež část republiky přenechaly Německu, nezastaly silou ani v tomto případě.

To je vše.

Není to dostatečně významné, abychom si to připomněli?

Jak říkám, nemusíme se v tom utápět. Nemusíme to dodnes se zaťatou pěstí vyčítat Francii a spol., protože na jednu stranu to opravdu „je minulost“. Na druhou stranu se z toho poučme a nedělejme si iluze, že dnes by se evropské „super“státy zachovaly jinak...

=== A TEĎ NEVKUSNÝ SKOK DO DNEŠNÍ POLITIKY. Doufám, že to neberete jako poplivání smutného historického výročí, když si trochu přihřeju polívčičku s tím, jak bezútěšné je to pro mě z pohledu mezinárodní politiky dnes.

My totiž těmto evropským mocnostem v čele s Německem můžeme smutně „gratulovat“.​ Po 79 letech jste té nadvlády skoro dosáhli.

O životě v České republice dnes většinově rozhodují právě Němci a Francouzi a Britové.

Dvě války Němcům ve snaze o nadvládu nepomohly, řešení našli až díky čtyřicetileté příležitosti analyzovat komunistickou totalitu. Nahradili diktaturu RVHP diktaturou EU, která je stejně neefektivní a dirigistická. Zavedli „obchodní“ unii (to by bylo dobře!), ale přetvořili ji v politický moloch, ve kterém se malé státy víceméně dobrovolně vzdaly všech svých pravomocí. (Nad nedemokratickými tlaky na Iry přimhouříme oči, že ano... Taky nebudeme mluvit o tom, jak se vyhrožuje zemím, které si nechtějí zvýšit statistiky znásilnění vynuceným importem doktorů a inženýrů neznámého vyznání z neevropských zemí...)

Občas, když si stěžuju na Lisabonskou smlouvu a zrůdnosti, které vycházejí z Unie, se mě lidé ptají: „A to bys chtěl, aby měli Češi při vytváření společných politik stejně silný hlas jako Němci, kterých je jánevim šestkrát víc?“

Ne!

Nechci, abychom měli stejný hlas. Nechci, aby vůbec nějaký hlas byl. Psal jsem o tom velmi důkladně tady na blogu.

Evropské země nemají stejnou historii, kulturu, tradice, jazyk, zájmy, názory, priority ani přírodní podmínky. Je nesmysl, abychom měli stejnou zahraniční, obchodní, zemědělskou a kdovíjakoujinou politiku. Je nesmysl, abychom harmonizovali legislativu, abychom harmonizovali prostředí. Nejen že to nejde dělat „spravedlivě“ a malé země budou trpět. Je nesmysl to vůbec dělat, není důvod to dělat.

Nic nám nebrání v tom, abychom žili v míru a obchodovali. Naopak, diverzita může být velmi prospěšná konkurenci. Klidně najmu Němce, klidně ať jde Čech pracovat do Francie, jestli se nebojí. Rád koupím italské víno a rád do Británie prodám český papír.

Ale česká politika je česká, česká ekonomika je česká, a česká společnost je česká. Ne britská, ne francouzská, ne italská, ne ruská, a už vůbec ne německá.

Boj po 79 letech pokračuje, i když už jen intelektuálně. A i když jsme už skoro prohráli. Musíme si dupnout, musíme vystoupit. Mír ano. Federativní unii s německou multikulti neomarxistickou nadvládou ne.

Autor: Zdeněk Král | čtvrtek 15.3.2018 8:37 | karma článku: 46.30 | přečteno: 6987x

Další články blogera

Zdeněk Král

Pane soudce, já nejsem pedofil. Já jsem Mohamed

To jsou pořád konspirace, že Evropa se žene k záhubě, ustupuje barbarství, že přicházíme o práva a svobody... A ejhle, že by to nebyly jen bludy?

1.11.2018 v 9:43 | Karma článku: 42.13 | Přečteno: 2642 | Diskuse

Zdeněk Král

Drzá propaganda EU z Úřadu vlády. Podívejte, co si platíte

Dnes ráno se ke mně dostal facebookový příspěvek Úřadu vlády, po kterém jsem už nepotřeboval kafe – tlak se zázračně zvednul i bez něj.

9.3.2018 v 10:10 | Karma článku: 39.33 | Přečteno: 2342 | Diskuse

Zdeněk Král

Podezřelý útočník je „bílé pleti“? To se uvádí od kdy, prosím?

V článku o střelbě v italské Maceratě, který už iDNES stihlo upravit, se objevilo něco velmi nehezkého.

3.2.2018 v 16:28 | Karma článku: 44.35 | Přečteno: 2869 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Marie Jandová

Když ministr vnitra podporuje trestně stíhaného člověka, měl by odstoupit

A je naprosto jedno, jestli tím člověkem je desetkrát trestaný recidivista, nemocná stařenka, nebo předseda vlády, ve které tím ministrem je. Jenomže to by ministr Hamáček musel být "chlap s gulami", jak se říká.

27.6.2019 v 10:30 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 30 | Diskuse

Jiří Beránek

Zhoubný multikulturalismus nejenom podle bývalého prezidenta Václava Klause

Jeho zápisky z plavby kolem britských ostrovů vzbudily velkou mediální bouři zejména proto, že každý se je vykládá po svém. Pravdou ale je, že Klaus je jeden z mála politiků, kteří bojují za uchování národní identity.

27.6.2019 v 10:01 | Karma článku: 15.81 | Přečteno: 175 | Diskuse

Jan Bartoň

Bartoš, Fiala, Pospíšil, Rakušan a Výborný jako předvolební koalice?

Před hlasováním o vyslovení nedůvěry vládě premiéra Andreje Babiše otevřel předseda STAN Vít Rakušan opět téma spojení opozičních stran ve volbách. Volili byste takový slepenec?

27.6.2019 v 8:38 | Karma článku: 18.83 | Přečteno: 328 | Diskuse

Jan Dvořák

Jako za Ratha to na hejtmanství není

Den před tím, než si exhejtman Rath po sedmi letech kverulování vysloužil za každý zabavený milion z krabice od vína rok natvrdo, a k tomu ještě pokutu 1, 428 miliónu korun, se o jeho někdejší působiště opět zajímala policie.

27.6.2019 v 8:15 | Karma článku: 9.41 | Přečteno: 183 | Diskuse

Jaromír Šiša

Doktor Emil Hácha, nešťastný prezident i člověk.

Nebylo těžší období, kterému by čelil jiný náš prezident. O to složitější je hodnotit jeho osobu, když si ani neumíme představit v jakém prostředí a pod jakým nátlakem vykonával svoje úřady. Od jeho úmrtí dnes uplynulo 74 let.

27.6.2019 v 7:05 | Karma článku: 20.65 | Přečteno: 257 | Diskuse
Počet článků 31 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 5020

Parazitující živnostník, korektor a redaktor, libertarián, euroskeptik, pravičák, E(I)NTJ, antiteista a fanoušek hudby, češtiny, cizích jazyků, technologií, her a seriálů.

Narodil jsem se v roce 1991 v Českých Budějovicích, dlouho bydlel kousek od Berouna, nyní se pohybuji v Praze. Živí mě převážně čeština, jsem korektor, editor, redaktor a obecně textař. Od roku 2011 jsem dělal pro různá online média, poslední téměř tři roky (od roku 2013) píšu jako externista do technologické rubriky iHNed.cz, velmi výjimečně i do tištěných médií. Po získání titulu (v roce 2015) jsem z přivýdělků a dohod udělal živnost – jsem OSVČ, tedy parazit, mám svůj tým lidí a nabízím kompletní služby ohledně textů, od tvorby přes korekce po překlad. Mezi mé klienty patří například jeden velký eshop s elektronikou.

Vystudoval jsem mezinárodní obchod na FMV VŠE a amerikanistiku na FSV UK, na půl roku jsem si odskočil studovat terorismus, národní bezpečnost a trestní systém do Spojených států. Předtím jsem měl to potěšení studovat trubku (a jako vedlejší obor klavír) na pražském Gymnáziu Jana Nerudy s rozšířenou výukou hudby. Od září 2016 jsem nastoupil jako student Ph.D. zpět na FSV.

Politicky jsem libertarián/minarchista: Příznivec malého státu s malými pravomocemi, který chrání před násilím a krádežemi a vynucuje nutné minimální zákony. Jen pak může společnost fungovat, aniž by nějaká skupina utlačovala nebo vykořisťovala jinou, a země může ekonomicky prosperovat.

Svou politickou filosofii i kompletní životopis jsem zveřejnil na svých osobních stránkách.

Děkuji za návštěvu mého blogu, snad vás moje texty zaujmou.

Najdete na iDNES.cz